Optywie Ludzie

Bohaterskie czyny bez zastanowienia

Wysłany Przez Andreas w Ludzie

Nie tak dawno Polskę obiegła wieść o uratowaniu niemowlaka który spadł z molo w Ustce po skarpie do morza.

3 i pół miesięczne dziecko miało wiele szczęścia że mieszkaniec Słupska zauważył wypadek i bez zastanowienia się skoczył do wody ratując małą dziewczynkę.

Inna sprawa że do takich wypadków dochodzi najczęściej kiedy rodzice lub opiekunowie robią sobie fotkę, selfie czy inną pamiątkę. Wykonywanie zdjęcia pochłania ich całą uwagę, jakość ujęcia jest ważniejsza od bezpieczeństwa dzieci a potem zdarza się tragedia.

Tutaj...

Dobre uczynki zwykłych ludzi

Wysłany Przez Wito w Ludzie

Dzięki LiveLeaks możemy zobaczyć zebrane fragmenty nagrań z kamer i kamerek samochodowych gdzie ludzie pomagają innym nie oczekując nic w zamian.

Najczęściej na filmie widać pomoc przy przechodzeniu przez jezdnię, pomoc w uruchomieniu popsutego auta, zatrzymanie się aby przepuścić nie tylko człowieka ale i małe zwierzątko.

Dobre uczynki każdy ma szansę robić każdego dnia. Wiele sytuacji jednak przegapiamy a mogliśmy sie zachować całkiem inaczej. Starajmy się więc patrzeć na życie oczami tej drugiej osoby, która może akurat teraz potrzebuje...

Ludzie pomagają sobie na drodze

Wysłany Przez Frodo w Ludzie

Kulturę jazdy jak i zachowania się na drodze trudno się jest nauczyć bo wynika ona przede wszystkim z mentalności danego narodu. Na drogach w Niemczech czy Polsce panuje raczej uprzejmość i zrozumienie. Przypadki użycia klaksonów i ponaglania innych kierowców zdarzają się tylko w sytuacjach kiedy na prawdę komuś sie spieszy. W przeciwnym wypadku cierpliwe oczekiwanie w korku czy jazda "na suwak" jest w wielu krajach respektowana.

[ zobacz video ]

Na filmiku widać, że kierowcy także zatrzymują się gdy coś złego dzieje się komuś na drodze. W Polsce jest...

Braterska miłość

Wysłany Przez Wito w Ludzie

Jak ogromna może być braterska miłość? Czy można ją opisać, obliczyć, ogarnąć? Z całą pewnością ten przypadek pokazuje, że miłość nie zna granic, nie ma zahamowań i może tak naprawdę pomóc osiągnąć wszystko.

Ośmioletni Noah to brat chorego sześciolatka, który od urodzenia cierpi na bardzo rzadkie i nieuleczalne schorzenie neurologiczne. To właśnie ten mały, wielki człowiek pomógł swojemu braciszkowi ukończyć dziecięcy trathlon. Płynął, jechał, biegał i ciągnął swojego chorego brata na wózku. Czyż ten wyczyn można w ogóle ująć w...

Aleksander Doba- podróżnik roku

Wysłany Przez Święty w Ludzie

Aleksander Doba podróżnikiem roku!!!

Ten nadzwyczajny mężczyzna nominowany został do międzynarodowej nagrody National Geographic- Adventurer of the Year. Jest to jedyny Polak, który należy do grupy dziesięciu dokładnie wyselekcjonowanych podróżników z całego świata. Nagroda ta ma być przede wszystkim oznaczeniem dla kogoś, kto dokonał czegoś nadzwyczajnego, kto zrobił coś naprawdę wielkiego. Czym zasłużył sobie na miano podróżnika roku Aleksander Doba? Jako pierwszy na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki pomiędzy najbardziej oddalonymi jego...

Poświęcenie dla drugiego człowieka - oddanie nerki ojcu

Wysłany Przez Optywiaka w Ludzie

Dziecko oddaje nerkę swojemu ojcu. Poświęcenie własnego zdrowia z miłości do rodziny jest czymś nadzwyczajnym.

Przedłużenie życia, dawanie nadzieji i radości osobom bliskim. W pewnym momencie życiowe wartości dla każdego człowieka mogą stać się całkiem inne. Zauważamy jak kruche jest życie i staramy się być blisko, nie rzeczy materialnych a przyrody i rodziny. Tam gdzie nie brakuje wiary, nie brakuje i miłości.

Lekarze i psycholodzy byli i są zaskoczeni kiedy ktoś chce oddać część siebie innej osobie. Czyż jednak nie po to...