Szczegóły optywii

Meczyki.tv - Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrywają Wimbledon 2017 w deblu!

Wysłany Przez AHA w Sport

Aż 5 godzin potrzebował Łukasz Kubot w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo aby pokonać chorwacko-austriacką parę Mate Pavića i Olivera Maracha 5:7, 7:5, 7:6(2), 3:6, i w piątym decydującym, secie ponieważ gra się do 2 gemów przewagi po wyniku 6:6, zrobiło się aż 13:11.

Panowie grali jak równy z równym, dopiero krótka przerwa na zamknięcie dachu przy wyniku 11:11 jakby bardziej rozkojarzyła przeciwników Łukasza bo przy swoim podaniu nie zdobyli nawet punktu.

Po odtańczeniu kankana panowie odebrali puchary i czek na 400 tysięcy funtów do podziału czyli Polak zarobił około miliona złotych. Jest to jednak kropla w porównaniu z singlistami gdzie za samo wejście do finału jest 1100 000 funtów a za zwycięstwo 2 200 000 funtów czyli grubo ponad 100 mln złotych polskich.

Pieniądze to nie wszystko więc życzymy radości z rywalizacji sportowej fair-play.